Створюючи скоуп MVP, потрібно придушити свій внутрішній перфекціонізм і змиритися з тим, що в першій версії все буде дуже просто. MVP повинен виконувати основну чи найважливішу функцію продукту, щоби приносити цінність користувачам. MVP повинен мати простий інтуїтивний дизайн — якомога менше кроків, щоб користувач отримав цінність. Її розмір залежить від досвіду фахівця, який обчислюється як у роках роботи, так і в кількості великих проєктів на рахунку менеджера. Також у розподілі зарплат задіяний географічний фактор (у столиці зарплата буде вищою), популярність і впливовість компанії, бюджет проєкту. Продакт-менеджер — це людина, яка повністю контролює процес і несе відповідальність за створення нового продукту.
Щоб це робити, потрібно добре розбиратися в різних напрямках і мати певні навички. Ми поділили їх на дві групи – onerous expertise та gentle skills. Якщо ви запитаєте різних продакт-менеджерів про те, чим вони займаються, то отримаєте різні відповіді.
У скейлап можна відповідати відразу за кілька продуктів і більше заробляти. А в корпораціях отримати стабільну роботу, привабливий рядок в резюме і work-life balance. В статті чи повинен продакт програмувати ми розповідаємо про те, які технічні навички https://wizardsdev.com/ варто розвивати продакту, і даємо добірку ресурсів для їх вивчення. Вам потрібно розуміти, яку частку ринку займають конкуренти, що відрізняє їхні продукти, які є переваги та недоліки. Це допоможе побудувати позиціонування, яке відрізнятиме вас від конкурентів.
Що Повинен Знати Product Supervisor
Найкраща аудиторія для перевірки гіпотез і версій продукту під час його запуску або поліпшення — активні користувачі. Саме відгуки споживачів — неоціненний ресурс для розуміння того, як люди використовують (або не використовують) ваш продукт. Вони важливі для його майбутнього розроблення та поліпшення якості обслуговування клієнтів. Вам потрібно знати, як правильно підійти до процесу зворотного зв’язку, проаналізувати дані та ефективно використовувати результати. MVP дає змогу перевірити основні гіпотези й отримати первинний зворотний зв’язок від ринку з мінімальними витратами.
Про те, як це робити, розповіли у статті про 5 помилок зворотного зв’язку. Продакт-менеджер відповідає за розробку стратегії розвитку, складає Roadmap та ставить OKR. Від його рішень залежить успішність продукту та прибуток компанії. Після визначення скоупу MVP переходимо до вайрфреймів чи мокапів.
Ще його називають продукт-менеджером, менеджером або директором із продукту, або просто продактом. Зосередження на результаті для клієнтів і для бізнесу в цілому — важлива відповідальність ПМ. Потрібно повне уявлення про прогрес у досягненні цілей, щоб зрозуміти, як працює той чи інший продукт. Тому неабияк важливо у будь-якій компанії вести документацію, хоча це може здаватися трохи нудною справою. Це перший крок у життєвому циклі продукту, який допомагає перевірити гіпотези і зрозуміти, чи варто рухатися далі. Куди ж потім ростуть такі супергерої, як менеджери продуктів?
Як Стати Product Manager: Плюси Та Мінуси Професії, Необхідні Навички Та Кар’єрні Поради
«Це відбувається в міру дуже обмежених фінансів компанії, але це дуже двіжовий період/досвід і усім рекомендую, — акцентує Володимир. — Тут точно не занудьгуєш, плюс ти сам капітан і над тобою не так багато стейкхолдерів». Нагадуємо, що список функцій такого фахівця не остаточний, можуть трапитись різні комбінації для різних компаній. Окрім того, задачі ПМ можуть змінюватися залежно від розміру організації, в якій він працює.
Починав як сейлз, потім пішов в проджекти, був невеликий досвід web development, і десь 4-5 років тому пішов в продакти. ПМ визначають, відповідно до дорожньої карти, коли випускати новинку-продукт, а також планують подальші версії, які будуть мати нові корисні функції. Деякі люди працюють у компаніях, в яких не потрібно аналізувати свої дії, проявляти креативність або швидко ухвалювати рішення. Де роками не змінюється усталений лад, обов’язки співробітників та умови роботи. Несподіванок не трапляється, усе йде гладко, спокійно і… жахливо нудно. Тому дуже рекомендую українським колегам дві речі.
Також ви будете відслідковувати ефективність кожного етапу вирви, рахувати конверсії та шукати bottleneck. Навчитися прогнозувати показники, коли немає жодних даних, вам допоможе наша стаття про те, як порахувати Unit-Економіку ідеї для стартапу. Продакт-менеджер часто взаємодіє з колегами – проджект-менеджером, маркетологом, аналітиком, UX-дизайнером. Він ставить завдання, влаштовує брейншторми, вирішує конфлікти. Він відповідає за додаток із доставкою продуктів під рецепти.
Фідбек — Основа Розвитку
Робота у продуктовій команді на іншій позиції буде плюсом. Наприклад, продуктовий маркетолог вже розуміє, як виявити потреби цільової аудиторії, які метрики важливі для зростання продукту та як тестувати гіпотези для їхньої оптимізації. Також він розуміє, як взаємодіють різні фахівці у команді та у кого яка зона відповідальності. Кар’єрний шлях продакт-менеджера відрізняється від шляху маркетолога чи програміста.
Product Manager — не той фахівець, який зможе працювати у гордій самотності. Кожен його день — це безліч комунікацій з учасниками команди, інвесторами і користувачами. Стратегія продукту і його roadmap тісно взаємопов’язані. Ваші стратегічні плани повинні бути спроєктовані senior product manager на дорожню карту і мати вигляд тактичних рішень. Потрібно розуміти, що roadmap не висічена на камені. Її потрібно переглядати і виправляти у процесі розвитку продукту й адаптувати відповідно новим даним, діям конкурентів та інформації, отриманої від користувачів.
Де Вчитися На Продакт-менеджера
Специфіка роботи залежить від бажання клієнта інволвити спеціаліста в свій продукт. Ці концепції допомагають знижувати ризики, заощаджувати ресурси і прискорювати процес виходу на ринок, забезпечуючи при цьому високу якість і задоволеність користувачів. Використання MMP дає змогу product менеджеру ефективно запустити продукт на ринок, зібрати важливий зворотний зв’язок і створити основу для його подальшого розвитку. Це вимагає розуміння ринку і готовності до швидкої адаптації на основі отриманих даних. Технічний продакт зазвичай потрібен у проєктах, заснованих на інноваціях і складних винаходах. Це цілком очікувано в разі, якщо для того, щоб комунікувати з користувачами, потрібно добре розуміти переваги специфічної програми з незвичним функціоналом.
Рівень відповідальності відрізнятиметься в залежності від компанії, але PM відповідає як мінімум за один продукт. Деякі компанії додають приставку Senior, якщо PM відповідає за важливий продукт або займаєтеся наставництвом. Спринт — це визначений проміжок часу (зазвичай тиждень чи два), протягом якого продуктова команда працює над вирішенням заздалегідь запланованих завдань. Мітинги можуть бути раз на день, на тиждень — все залежить від потреб. Хороша новина в тому, що великі дані зараз доступні будь-кому. Особисто для мене важливі Facebook pixel та Google Analytics — за ними стоять гіганти інтернету.
Будь-який менеджер потрібний і важливий, якщо він — професіонал своєї справи і відмінно розбирається у певній індустрії. Які риси розвивати і які знання варто підтягувати, залежить від типу вашого проєкту і ваших власних амбіцій та схильностей. Звичайно, нам усім хочеться бути суперменами, які вміють все й одразу, але в житті таке рідко зустрічається.
- Порозумітися з командою і побудувати з нею продуктові відносини допоможуть 10 порад з управління командою.
- Ми розібралися, які навички мають бути у продакт-менеджера та куди зростати далі.
- Наприклад, для валідації проблеми платформи для тенісу Atletude я знаходив людей за фото в інстаграмі, де вони відзначали локацію кортів, на яких грали.
- Решта — досвід і знання, про які поговоримо нижче.
Одним із поширених варіантів розвитку кар’єри може бути перехід від керівництва одним продуктом до управління напрямком. Таким чином, можна охопити всю лінійку компанії і зайняти С-Level позицію. Часте рішення для менеджера продукту — це свій бізнес. У цьому випадку знанням маркетингу та продажів можна пожертвувати і замість цього більше заглибитися в тестування, аналітику і роботу з фінансовими показниками. Найважливіші таски позначати як «can not fail» — це ті завдання, які забезпечують користувачу отримання цінності від продукту.
Далі — «must have» — те що потрібно продукту, без чого він не має сенсу. І останнє — «nice to have» — на стадії MVP це побажання PM, які можна реалізувати, якщо у розробників буде хороший настрій або у вас з’являться вільні ресурси. З «nice to have» здебільшого формується продуктовий беклог. Це місце, де народжуються, живуть і часто помирають мрії кожного Product Manager’a.